Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Knowing →

Knowing Perfume - 2.5 oz.

Knowing Perfume - 2.5 oz.

$110.99$115.00

−3%

You save $4.01$1.48/ml

Size
75 ml($1.48/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Bold, sophisticated, and timeless, Estee Lauder Knowing Perfume is a fragrance for the woman who understands her own power and wears it with confidence. Since its launch, Knowing Eau de Parfum Spray has captivated fragrance lovers with its rich, layered composition that balances freshness, spice, florals, and warm woods.The scent opens with an intricate blend of bright florals and luscious fruits including aldehydes, mimosa, rose, coriander, green notes, tuberose, plum and melon giving way to a spicy and woody heart consisting of patchouli, cardamom, orris root, cedar, bay leaf, jasmine, orange blossom, lily-of-the-valley and pitosporum that exudes depth and mystery. Finally, the base settles into a luxurious trail of earthy and warm oakmoss, patchouli, civet, vetiver, spices, sandalwood, orris root, amber and musk. Whether worn for a formal evening event or a special occasion, Knowing Eau de Parfum leaves an unforgettable impression-perfect for women who want their fragrance to speak volumes.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet