Daily Fragrance Scout

Compare all prices for L.12.12 Noir →

L.12.12 Noir Cologne - 3.3 oz.

L.12.12 Noir Cologne - 3.3 oz.

$73.99$96.00

−23%

You save $22.01$0.74/ml

Size
100 ml($0.74/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Lacoste L.12.12 Noir Cologne is a modern, confident fragrance that reflects effortless style and understated masculinity. Inspired by the iconic Lacoste polo shirt, l 12.12 noir cologne blends fresh, aromatic, and warm gourmand notes to create a scent that feels refined yet relaxed.The fragrance opens with a refreshing burst of juicy watermelon, offering a crisp and slightly sweet introduction. At its heart, lacoste 12.12 noir reveals an aromatic blend of basil, lavender, and verbena, adding herbal freshness and clean sophistication. As the scent dries down, a rich and comforting base of dark chocolate, cashmeran, patchouli, and coumarin emerges, delivering warmth, depth, and a smooth masculine finish.Versatile and easy to wear, l 12.12 noir eau de toilette is ideal for men who appreciate a fresh scent with a subtle gourmand twist. Whether worn casually during the day or in the evening, it offers a balanced fragrance experience that feels contemporary and confident.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet