Daily Fragrance Scout

Compare all prices for L'Homme La Nuit →

L'Homme La Nuit Cologne - 6.7 oz.

L'Homme La Nuit Cologne - 6.7 oz.

$174.99$180.00

−3%

You save $5.01$0.87/ml

Size
200 ml($0.87/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Yves Saint Laurent La Nuit De l’Homme is a seductive and sophisticated fragrance that embodies mystery, elegance, and refined masculinity. It opens with the spicy warmth of cardamom, creating a bold and captivating first impression. The heart introduces a smooth blend of lavender, Virginia cedar, and bergamot, offering an aromatic, woody freshness with a subtle citrus lift. As it dries down, the base reveals rich notes of vetiver and caraway, delivering depth, sensuality, and a slightly sweet, earthy finish. This iconic scent is the perfect balance between fresh and dark, making La Nuit De l’Homme a signature fragrance for the modern gentleman.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet