Daily Fragrance Scout
Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames bottle

Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames is $174.99 for 90 ml at Fragrance Outlet ($1.94/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$174.99

90 ml · 1 provider

Average price
$174.99

across 1 provider at 90 ml

Best value
$1.94/ml

at 90 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 90 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$174.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$174.99
Average now:
$174.99
Trend:
flat

Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $174.99 for the 90 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames cost?
Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames starts at $174.99 for a 90 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames?
The best value we track is $1.94/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Yves Saint Laurent Libre Flowers And Flames cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Yves Saint Laurent

Other Yves Saint Laurent fragrances we price across providers.

  • Yves Saint Laurent

    5 providers

    Myslf

    EDP · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Myslf

    $4.99$4.99/ml

    $20.99$4.20/ml

    $28.99$2.90/ml

    $82.95$2.07/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $83.95$1.40/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $119.99$1.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $165.95$1.11/ml

    best of 3 providers at 150 ml

  • Yves Saint Laurent

    4 providers

    Y Intense

    EDP · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Y Intense

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $28.99$2.90/ml

    $88.95$1.48/ml

    best of 3 providers at 60 ml

    $107.95$1.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    4 providers

    Libre Berry Crush

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Berry Crush

    $6.99$6.99/ml

    $24.49$4.90/ml

    $44.99$4.50/ml

    $121.99$2.44/ml

    $139.99$1.56/ml

    best of 3 providers at 90 ml

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    Black Opium Glitter

    EDP

    Bottle size for Yves Saint Laurent Black Opium Glitter

    $6.99$6.99/ml

    $29.99$6.00/ml

    $24.49$2.45/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $83.99$2.80/ml

    $104.99$2.33/ml

    $110.99$2.22/ml

    $126.69$1.41/ml

    best of 2 providers at 90 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lancome

    2 providers

    Absolue 6 AM Rose

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome Absolue 6 AM Rose

    $193.99$1.94/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Profumi di Polignano

    2 providers

    Senza Tempo

    EDP · Unisex

    Bottle size for Profumi di Polignano Senza Tempo

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $193.99$1.94/ml

  • Lancome

    1 provider

    Absolue Le

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome Absolue Le

    $193.99$1.94/ml