Daily Fragrance Scout
Cacharel Lou Lou Perfume bottle

Cacharel Lou Lou Perfume

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Cacharel Lou Lou Perfume is $17.95 for 30 ml at FragranceShop ($0.60/ml, read 1 hour ago), compared across 2 retailers.

The 30 ml ranges from $17.95 at FragranceShop to $23.65 at Perfumania, a $5.70 spread, 24% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 50 ml works out at $0.90/ml against $0.60/ml for the 30 ml, so the 30 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 55 days of tracking is $17.95 on Sep 21; which is where it sits now.

Lowest price
$17.95

30 ml · 2 providers

Average price
$0.80/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.60/ml

at 30 ml

Biggest discount
−41%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$23.65$17.95
Aug 7, 202653 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$17.95
Average now:
$20.80
Trend:
−$2.85 since Aug 7, 2026

Cacharel Lou Lou Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Cacharel Lou Lou Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $17.95 for the 30 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $17.95 a good price for Cacharel Lou Lou Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Cacharel Lou Lou Perfume cost?
Cacharel Lou Lou Perfume starts at $17.95 for a 30 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Cacharel Lou Lou Perfume?
The best value we track is $0.60/ml per millilitre at the 30 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Cacharel Lou Lou Perfume?
The lowest price we have recorded for the 30 ml size is $17.95, tracking since Aug 7, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Cacharel Lou Lou Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Cacharel

Other Cacharel fragrances we price across providers.

  • Cacharel

    2 providers

    Ella Ella

    EDP · Women

    Bottle size for Cacharel Ella Ella

    $6.99$6.99/ml

    $55.99$0.56/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Cacharel

    2 providers

    Eden

    EDP · Women

    Bottle size for Cacharel Eden

    $23.09$0.77/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $33.59$0.67/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Cacharel

    2 providers

    Amor Amor Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Cacharel Amor Amor Perfume

    $25.69$0.86/ml

    $25.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $19.95$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Cacharel

    2 providers

    Noa

    EDT · Women

    Bottle size for Cacharel Noa

    $31.00$1.03/ml

    $27.99$0.56/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Montale

    7 providers

    Intense Cafe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Intense Cafe

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $59.99$0.60/ml

    best of 6 providers at 100 ml

  • Al Haramain

    3 providers

    Amber Oud Rouge

    EDP · Men

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Rouge

    $16.79$2.10/ml

    $49.95$0.83/ml

    $70.95$0.60/ml

    best of 3 providers at 118 ml

  • Montale

    3 providers

    Arabians Rose Leather

    EDP

    Bottle size for Montale Arabians Rose Leather

    $59.99$0.60/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Thierry Mugler

    2 providers

    Mugler Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Thierry Mugler Mugler Cologne

    $59.95$0.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml