Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Luna Rossa Ocean →

Luna Rossa Ocean Cologne - 3.4 oz.

Luna Rossa Ocean Cologne - 3.4 oz.

$180.99$186.00

−3%

You save $5.01$1.81/ml

Size
100 ml($1.81/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Prada kept Luna Rossa Ocean Cologne deliberately spare, a single note of Lemon opening the composition bright and immediately clean. Saffron carries the heart alone, warm and slightly spiced, extending that clarity rather than complicating it with additional notes. Amber Xtreme and Oak close the entire fragrance in a smooth, resinous finish built for an entire long day spent on open water. This Parfum Spray suits active outdoor days and warm weather especially well, understated rather than showy about its own restraint. Few colognes commit this fully to proving that three careful, deliberate notes can carry more presence than an entirely crowded formula ever could manage and every long day spent near the water, indoors or out each time it's worn.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet