Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Magnolia →

Magnolia - 3.4 oz.

Magnolia - 3.4 oz.

$159.99$180.00

−11%

You save $20.01$1.60/ml

Size
100 ml($1.60/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Unisex
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Magnolia is inspired in the mayfly flower that can be smelled in the elegant villas located in Como Lake (north of Italy). A partum to that elegant people who don’t need to capture attention. After the fresh, green and fruity top notes, Magnolia, with a jasmine and a nard accent, ascends softly and lightly to evolucionate into a woody base that envelopes it. SCENT Top Notes:Lemon, green notes, bergamot Middle Notes:Magnolia, jasmine, rose, nard Base Notes:Sandalwood, vetiver, patchouli, vanilla

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Pure Couture Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$85.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet