
Tommy Bahama Maritime Deep Blue
Lowest live price · 75 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Tommy Bahama Maritime Deep Blue is $59.99 for 75 ml at Fragrance Outlet ($0.80/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.
75 ml · 1 provider
across 1 provider at 75 ml
at 75 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
75 mlbest $0.80/ml
125 ml
| Size | Fragrance Outlet | Perfumania | Average |
|---|---|---|---|
| 75 mlbest $0.80/ml | $59.99best−14%read Oct 1, 2026, 02:48 UTC | sold out | $59.99across 1 provider |
| 125 ml | not carried | sold out | - |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 75 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $48.95
- Average now:
- $59.99
- Trend:
- +$11.04 since Sep 21, 2026
Tommy Bahama Maritime Deep Blue: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Tommy Bahama Maritime Deep Blue?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $59.99 for the 75 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- How much does Tommy Bahama Maritime Deep Blue cost?
- Tommy Bahama Maritime Deep Blue starts at $59.99 for a 75 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Tommy Bahama Maritime Deep Blue?
- The best value we track is $0.80/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Tommy Bahama Maritime Deep Blue?
- The lowest price we have recorded for the 75 ml size is $48.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Tommy Bahama Maritime Deep Blue cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Tommy Bahama
Other Tommy Bahama fragrances we price across providers.
Tommy Bahama
3 providers
Maritime
EDC · Men
$18.95$0.25/ml
best of 2 providers at 75 ml
$74.95$0.60/ml
best of 2 providers at 125 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Montale
4 providers
Chocolate Greedy
EDP · Unisex
$3.99$3.99/ml
$14.99$3.00/ml
$22.99$2.30/ml
$79.99$0.80/ml
best of 4 providers at 100 ml







