Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Bleu Intense →

Mi Vida Bleu Intense Cologne - 3.4 oz.

Mi Vida Bleu Intense Cologne - 3.4 oz.

$100.00

Size
100 ml($1.00/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
9 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Mi Vida Bleu Intense Pour Homme is a sophisticated and vibrant fragrance designed for the modern man. It opens with a burst of freshness from the top notes of lemon, grapefruit, bergamot, and mint, delivering an invigorating citrus and aromatic experience. As it evolves, the middle notes of jasmine, melon, ginger, and nutmeg add a touch of floral sweetness and spicy warmth. The fragrance settles into a rich and earthy base with patchouli, sandalwood, cedar, and amber, creating a deep and sensual finish. This bold yet balanced fragrance is perfect for any occasion, offering a blend of freshness and warmth that lingers throughout the day.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet