Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Mr Burberry Indigo →

Mr Burberry Indigo Cologne - 3.3 oz.

Mr Burberry Indigo Cologne - 3.3 oz.

$88.99$93.00

−4%

You save $4.01$0.89/ml

Size
100 ml($0.89/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
58 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Mr Burberry Eau De Toilette is a refined and contemporary fragrance that captures the essence of the modern British gentleman. Inspired by the iconic Burberry trench coat and the dynamic energy of London, this scent balances tradition with a bold, urban sophistication.It opens with a crisp, aromatic blend of grapefruit, cardamom, tarragon, and mint, delivering an invigorating and slightly spicy freshness. The heart reveals a warm, woody composition of cedar, birch leaf, nutmeg, and lavender, creating a balanced mix of herbaceous and masculine notes. The fragrance settles into a rich base of vetiver, guaiac wood, sandalwood, benzoin, amberwood, and oakmoss, leaving behind a sensual, earthy trail with hints of warmth and resinous depth.Perfect for both daytime sophistication and evening elegance, Mr Burberry cologne is confident, classic, and effortlessly stylish-just like the man who wears it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Guess Cologne

    100 ml · EDT

    $29.99$60.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Cuba Brazil Carnaval

    35 ml · EDT

    $5.95$17.00$0.17/ml

    at Fragrance Outlet