Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Number One →

Number One Cologne - 3.4 oz.

Number One Cologne - 3.4 oz.

$72.99$76.00

−4%

You save $3.01$0.73/ml

Size
100 ml($0.73/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
37 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The Number One Cologne by Hugo Boss is a timeless classic that reflects elegance, masculinity, and sophistication. Launched as the brand’s first fragrance, it combines fresh citrus, aromatic herbs, rich florals, and warm woods to create a bold and distinguished scent.It opens with an invigorating burst of artemisia, juniper, bergamot, lemon, caraway, green apple, basil, and grapefruit. The heart reveals a refined blend of honey, lavender, rose, sage, jasmine, geranium, lily-of-the-valley, and orris root, adding depth and balance. Finally, the base of tobacco, oakmoss, patchouli, sandalwood, musk, amber, cinnamon, and cedar leaves a lasting impression of warmth and power.Whether you’re discovering Number One Men’s Cologne for the first time or revisiting a legend, the Hugo Boss No 1 Cologne remains an iconic fragrance for men who value strength and confidence.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet