Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Obsession →

Obsession Perfume - 1.0 oz.

Obsession Perfume - 1.0 oz.

$60.99$64.00

−5%Tracked low

You save $3.01$2.03/ml

Size
30 ml($2.03/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Obsession by Calvin Klein is a captivating Oriental Spicy fragrance for women, first introduced in 1985. Created by renowned perfumer Jean Guichard, Calvin Klein Obsession for Women features an intoxicating blend of rich and warm notes. The top notes include vanilla, basil, bergamot, mandarin orange, green notes, peach, and lemon, offering a fresh yet sensual opening. The heart reveals a sophisticated mix of spices, sandalwood, coriander, oakmoss, cedar, orange blossom, jasmine, and rose, adding depth and allure. Finally, the base notes of amber, incense, vanilla, civet, musk, and vetiver create a long-lasting, irresistible scent.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet