Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Odyssey Mandarin Sky Limited Edition →

Odyssey Mandarin Sky Limited Edition Cologne - 3.4 oz.

Odyssey Mandarin Sky Limited Edition Cologne - 3.4 oz.

$29.99$70.00

−57%

You save $40.01$0.30/ml

Size
100 ml($0.30/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Journeys start somewhere specific, and Odyssey Mandarin Sky Limited Edition Cologne from Armaf starts with citrus and spice together, mandarin orange, orange, saffron and sage building a top with considerable range. Caramel, tonka bean and marigold deepen the heart into something warm and gently sweet, the marigold adding an unusual green floral note. Ambroxan, cedar and vetiver close the foundation clean, woody and distinctly modern. Marigold showing up in the heart is the standout detail, a rarely used floral note that keeps the caramel from turning purely gourmand. Odyssey Mandarin Sky Limited Edition Cologne is a citrus woody Eau de Parfum, suited to daytime wear. Armaf built distinction into a limited release here.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet