Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Organza →

Organza Perfume - 1.7 oz.

Organza Perfume - 1.7 oz.

$130.99$135.00

−3%Tracked low

You save $4.01$2.62/ml

Size
50 ml($2.62/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
3 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Givenchy Organza is a fragrance that captures the essence of timeless femininity-graceful, sensual, and radiant. It opens with a luminous blend of nutmeg, gardenia, african orange flower, green notes, and bergamot, creating an exotic and spicy floral first impression. The heart blooms with rich floral elegance, featuring tuberose, jasmine, honeysuckle, iris, peony, and a touch of mace giving it a warm, romantic soul. The base wraps you in luxurious vanilla, amber, and woodsy notes, anchored by guaiac wood and Virginia cedar. Classic yet distinctive, Givenchy Organza Perfume is a tribute to eternal womanhood-warm, radiant, and unforgettable.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet