Daily Fragrance Scout
Orissima Perfume - 3.3 oz.

Orissima Perfume - 3.3 oz.

$43.00$48.00

−10%

You save $5.00$0.43/ml

Size
100 ml($0.43/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
7 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Lightness gets the full commitment from the very first spray of Ted Lapidus Orissima Perfume and never wavers, peach, grapefruit and bamboo leaf carrying a crisp, juicy top that keeps the whole composition light on its feet. Iris, orange blossom, and peony shape a soft, powdery floral core, gentle enough to keep the composition from ever feeling heavy. Caramel, patchouli, and musk anchor the drydown in warm, gentle sweetness, a finish that lingers softly rather than demanding attention. Orissima Perfume is a floral fruity Eau de Parfum for daytime elegance and spring afternoons, nothing complicated about it. Reach for Orissima Perfume again and again without ever tiring of it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet