Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Passion Pour Femme →

Passion Pour Femme Perfume - 3.3 oz.

Passion Pour Femme Perfume - 3.3 oz.

$100.00

Tracked low
Size
100 ml($1.00/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Where Moon Perfume leans gourmand throughout, Passion Pour Femme Perfume stays airy and considerably more powdery instead, favoring softness over sweetness. Incense touch and bergamot strike a warm, resinous top note. Hedione and powdery notes gather into a soft, radiant heart, intimate in a way that holds throughout the entire composition and wear. Ambroxan, sugar, and musk draw the foundation into warm, skin close sweetness that stays close and personal from first spray to last. Hedione runs through the heart as a distinctly modern touch, giving the composition a sheer, radiant quality that keeps the incense and resin from ever feeling too heavy, dense, or overwhelming. Floral amber through and through, Passion Pour Femme Perfume is an Eau de Parfum that suits daytime wear year round. That balance is exactly what makes Passion Pour Femme Perfume work.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low