Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Phantom →

Phantom Parfum Cologne - 3.4 oz.

Phantom Parfum Cologne - 3.4 oz.

$166.99$172.00

−3%

You save $5.01$1.67/ml

Size
100 ml($1.67/ml)
Concentration
Parfum
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The top of Phantom Parfum Cologne from Paco Rabanne runs on cardamom, bergamot, rhubarb and lemon, spiced citrus with tartness. Lavender, patchouli, cedarwood and geranium settle the heart into something aromatic and earthy at once. Vanilla, Tolu balsam and Haitian vetiver close the drydown rich, sweet and deeply woody. Rhubarb tucked into that spiced citrus top is the unexpected detail, adding tartness where most colognes simply lean on standard lemon. Phantom Parfum Cologne is a woody citrus Parfum, suited to versatile day to evening wear. Paco Rabanne built the Phantom line's depth into this concentration.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Pure Vibe

    100 ml · EDT

    $29.99$90.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet