Daily Fragrance Scout
Pistalicious Collection Chocolat Perfume - 3.38 oz.

Pistalicious Collection Chocolat Perfume - 3.38 oz.

$104.99$110.00

−5%

You save $5.01$1.05/ml

Size
100 ml($1.05/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
10 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The name announces its intentions early, and bergamot, blackcurrant and raspberry from Franck Olivier's Pistalicious Collection Chocolat Perfume open tart and immediately juicy. Pistachio, chocolate accord and jasmine deepen the core into something nutty, sweet and floral at once. Tonka bean, vanilla and amber close the drydown deeply sweet and warmly resinous. Pistachio paired directly with chocolate is the pairing that gives this Collection its name, nutty richness meeting cocoa well before the finish confirms it. Pistalicious Collection Chocolat Perfume is a gourmand fruity Eau de Parfum, suited to cooler evenings and cozy occasions. Franck Olivier delivered on a name that doesn't hide what it's selling.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Cuba Brazil Carnaval

    35 ml · EDT

    $5.95$17.00$0.17/ml

    at Fragrance Outlet