Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Platinum Pour Homme →

Platinum Pour Homme Cologne - 3.3 oz.

Platinum Pour Homme Cologne - 3.3 oz.

$114.99

Size
100 ml($1.15/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Pineapple leaf and kumquat, two components that rarely appear anywhere at all, turn up in Camille Rochelle Platinum Pour Homme Cologne, cardamom, bergamot, pineapple leaf, lemon and marine notes handing the top a green, saline character, the pineapple leaf adding a sharp vegetal edge rather than any tropical sweetness. Apple, orange blossom, lavender, kumquat and hedione shape the core, bright and radiant, the hedione making the whole middle carry further than it otherwise would. Amber, tonka beans, sandalwood, amberwood, musk and oak moss close it warm, dry and lasting. Sixteen notes is considerable for anything, let alone for a fragrance sold as part of a product trio. Very little of it is wasted. Platinum Pour Homme Cologne is an aromatic aquatic Eau de Parfum for everyday wear and the office, nothing complicated about it. Reach for Platinum Pour Homme Cologne again and again without ever tiring of it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet