Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Pleasures →

Pleasures Perfume - 1.0 oz.

Pleasures Perfume - 1.0 oz.

$38.99$42.00

−7%

You save $3.01$1.30/ml

Size
30 ml($1.30/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
31 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Estee Lauder Pleasures Perfume is a timeless Floral fragrance that celebrates the simple joys of life. Light, airy, and effervescent, this scent captures the essence of fresh blooms after a spring rain. It opens with a burst of green notes, freesia, pink pepper, violet, violet leaf, tuberose, and a touch of red berries, creating a crisp and invigorating introduction. The heart blossoms with a romantic bouquet of lily-of-the-valley, peony, lilac, lily, rose, jasmine, geranium, and karo karounde, offering a lush, dewy floral experience. A soft base of musk, cedar, sandalwood, and patchouli gently anchors the fragrance, adding warmth and subtle sensuality. Whether worn daily or on special occasions, Estee Lauder Pleasures Eau de Parfum Spray remains a beloved classic for women who adore elegant and fresh floral scents.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet