Brave Cologne
100 ml · EDT
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
Compare all prices for Power Of Seduction →

$18.95$26.00
You save $7.05$0.19/ml
Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
Confidence has a scent, and Antonio Banderas bottles it as Power Of Seduction Cologne. Apple and bergamot carry a crisp, juicy top note. Lavender, artemisia, and clary sage make up a dry, herbal heart. Woody notes, moss, tonka bean, amber, and patchouli close the foundation in deep, resinous warmth that lasts remarkably long into the night. That artemisia and clary sage pairing through the heart keeps things feeling genuinely herbal rather than sweet, setting up a foundation that leans into resin and moss rather than any conventional gourmand warmth. Quiet intensity, not any obvious or showy gesture, was plainly the whole point. Woody aromatic through and through, Power Of Seduction Cologne is an Eau de Toilette that suits boardroom meetings and quiet confidence. Few fragrances balance ease and character the way Power Of Seduction Cologne does.
Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.
100 ml · EDT
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$29.99$80.00$0.30/ml
at Fragrance Outlet
55 ml · EDT
$10.95$32.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
200 ml · EDT
$30.99$78.00$0.15/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$24.99$85.00$0.25/ml
at Fragrance Outlet
100 ml
$11.99$35.00$0.12/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDT
$34.95$72.00$0.35/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDT
$24.99$65.00$0.25/ml
at Fragrance Outlet