Daily Fragrance Scout
Pride Shaheen Gold Perfume - 3.4 oz.

Pride Shaheen Gold Perfume - 3.4 oz.

$24.99$50.00

−50%Tracked low

You save $25.01$0.25/ml

Size
100 ml($0.25/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
17 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Lattafa Pride Shaheen Gold is a sophisticated and unique unisex fragrance that opens with a bright, invigorating blend of juicy pineapple and sun-ripened grapefruit, delivering a crisp and energizing introduction. The heart unfolds into a green-aromatic mix of herbal lavender and the soft, nectar-like sweetness of ripe Mediterranean fig, creating a beautifully balanced and harmonious profile. In the dry-down, the fragrance settles into a luxurious base of warm Madagascar vanilla, earthy patchouli, and nutty tonka bean, leaving a smooth, long-lasting signature. Celebrated for its elegant presentation, including the striking golden falcon emblem, Shaheen Gold combines dark, fruited chypre elements with a regal aura, making it ideal for crisp spring days, refined evening events, or anyone seeking a distinctive, sophisticated, and enduring fragrance.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet