Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Princess →

Princess Perfume - 1.7 oz.

Princess Perfume - 1.7 oz.

$39.99$60.00

−33%

You save $20.01$0.80/ml

Size
50 ml($0.80/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Vera Wang Princess is a playful and enchanting fragrance crafted for the modern-day royalty-spirited, romantic, and unapologetically feminine. It begins with a refreshing burst of water lily, apricot, apple, and mandarin orange, offering a fruity, whimsical opening. The heart reveals an unexpected twist of dark chocolate, blended with tropical guava, tiare flower, and soft tuberose for an exotic and youthful floral bouquet. Anchoring the scent are the warm, comforting base notes of vanilla, amber, and woodsy notes, wrapping you in a sweet, lasting embrace. Vera Wang Princess Perfume is a signature scent for dreamers and trendsetters alike.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet