Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Pure Honey →

Pure Honey Perfume - 3.4 oz.

Pure Honey Perfume - 3.4 oz.

$42.99$65.00

−34%

You save $22.01$0.43/ml

Size
100 ml($0.43/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
37 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Despite the name, the opening of Kim Kardashian Pure Honey Perfume is softer than honey usually promises, freesia, mandarin blossom and red rose offering the top a soft, floral character. Beeswax, honey, honeysuckle, and orchid form a rich, nectar heavy centre, dense and warm in a way that feels indulgent rather than cloying. At the last, coconut, vanilla, and musk bring warm, skin like sweetness, the kind that reads as intimate rather than overwhelming up close. It grows warmer the longer it wears, becoming more personal rather than fading into the background. Turn to Pure Honey Perfume, a floral gourmand Eau de Parfum, for office hours and casual dates. Pure Honey Perfume rewards the people who ask what you're wearing.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet