Daily Fragrance Scout

Compare all prices for R.E.M →

R.E.M Perfume - 3.4 oz.

R.E.M Perfume - 3.4 oz.

$68.99$72.00

−4%Tracked low

You save $3.01$0.69/ml

Size
100 ml($0.69/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
3 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Something dreamlike runs through R.E.M Perfume from Ariana Grande right from the top, zefir, caramel, salt, fig and quince combining for a sweet, salty, unusual opening. Lavender and pear blossom settle the core into something soft and calming, a gentle contrast to the sweetness above. Musk, tonka bean and sandalwood close the foundation warm and comforting. Salt alongside caramel is the detail that makes this work, cutting the sweetness before it ever turns cloying. R.E.M Perfume is a fruity gourmand Eau de Parfum, suited to cozy evening wear. Ariana Grande named this for sleep, and it wears like a comfort scent.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet