Daily Fragrance Scout
Rebecca Minkoff Perfume - 3.4 oz.

Rebecca Minkoff Perfume - 3.4 oz.

$50.99$63.00

−19%Tracked low

You save $12.01$0.51/ml

Size
100 ml($0.51/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
57 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Warmly spiced citrus with complexity opens Rebecca Minkoff Perfume, cardamom, coriander and bergamot leading the way. Tobacco, jasmine and amyl salicylate build an unusual core, the tobacco lending edge against the softer jasmine. Tonka bean, leather, patchouli and labdanum close the foundation dark, rich and deeply resinous. Tobacco paired directly with jasmine in the heart is a distinctive combination, giving this marked character beyond a standard designer floral. Rebecca Minkoff Perfume is a spicy citrus Eau de Parfum, suited to evening wear and special occasions. Rebecca Minkoff built personality into her namesake fragrance here.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low