Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Red →

Red Cologne - 4.2 oz.

Red Cologne - 4.2 oz.

$75.99$79.00

−4%

You save $3.01$0.61/ml

Size
125 ml($0.61/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Lacoste Red Cologne is a bold and energetic fragrance crafted for men who enjoy fresh, sporty scents with a confident edge. Designed to reflect movement, vitality, and modern masculinity, lacoste red cologne for men delivers a crisp and invigorating scent that feels both dynamic and easy to wear.The fragrance opens with a bright burst of green apple, offering a fresh and slightly tart introduction. At the heart, a distinctive pine tree note adds a green, aromatic depth that enhances the fragrance’s outdoorsy character. As the scent settles, lacoste red eau de toilette reveals a smooth base of patchouli and vetiver, providing an earthy, woody foundation that adds balance and lasting appeal.Fresh yet grounded, lacoste red cologne is ideal for everyday wear, casual outings, and active lifestyles. Its simple yet impactful composition makes it a versatile choice for men seeking a clean, sporty fragrance with a modern finish.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet