Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Rumba →

Rumba Perfume - 3.33 oz.

Rumba Perfume - 3.33 oz.

$52.25$55.00

−5%

You save $2.75$0.52/ml

Size
100 ml($0.52/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Seven fruits arrive at once in Ted Lapidus Rumba Perfume, the rhythm a rumba calls for, plum, peach, mirabelle, orange blossom, basil, bergamot and raspberry crowding the top in a lush, juicy rush. That same fruity bouquet carries straight into the core, deepening rather than shifting direction, holding its shape the way a good dancer holds a beat. Leather, oakmoss, plum, ambergris, sandalwood, patchouli, styrax, musk, vanilla, tonka bean, and cedar draw the drydown into rich, animalic depth. It moves through its stages with real confidence, never once losing the rhythm it started with from the very first note. Every stage flows into the next without a single false step. Rumba Perfume is a fruity leather Eau de Toilette, best suited to everyday wear with personality. That balance is exactly what makes Rumba Perfume work.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet