Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Si Passione →

Si Passione Perfume - 3.4 oz.

Si Passione Perfume - 3.4 oz.

$168.99$174.00

−3%Tracked low

You save $5.01$1.69/ml

Size
100 ml($1.69/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
3 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Giorgio Armani's Si Passione Eau de Parfum is exactly what its name promises, a fragrance built around intensity. Pear, black currant, pink pepper and grapefruit create a juicy, slightly spiced opening, before pineapple, rose, jasmine and heliotrope deliver a rich, layered floral heart. Vanilla, cedar, patchouli and amberwood form a warm, woody base that gives the fragrance its lasting character. A fruity floral for evenings, made for a woman who wears her confidence openly.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet