Insurrection Wild Cologne
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
Compare all prices for Si Passione →

$189.99$195.00
You save $5.01$1.27/ml
Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
Giorgio Armani's Si Passione Eau de Parfum is exactly what its name promises, a fragrance built around intensity. Pear, black currant, pink pepper and grapefruit create a juicy, slightly spiced opening, before pineapple, rose, jasmine and heliotrope deliver a rich, layered floral heart. Vanilla, cedar, patchouli and amberwood form a warm, woody base that gives the fragrance its lasting character. A fruity floral for evenings, made for a woman who wears her confidence openly.
Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$39.99$90.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDT
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
55 ml · EDT
$10.95$32.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$29.99$80.00$0.30/ml
at Fragrance Outlet
200 ml · EDT
$42.99$95.00$0.21/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$39.99$99.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet