Daily Fragrance Scout
Coty Stetson Black bottle

Coty Stetson Black

Eau de CologneMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Coty Stetson Black is $12.95 for 45 ml at Fragrance Outlet ($0.29/ml, read 2 hours ago), compared across 2 retailers.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.20/ml against $0.29/ml for the 45 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 45 ml in 3 days of tracking is $12.95 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$12.95

45 ml · 2 providers

Average price
$0.25/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.20/ml

at 100 ml

Biggest discount
−24%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 45 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$12.95
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$12.95
Average now:
$12.95
Trend:
flat

Coty Stetson Black: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Coty Stetson Black?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $12.95 for the 45 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Coty Stetson Black cost?
Coty Stetson Black starts at $12.95 for a 45 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Coty Stetson Black?
The best value we track is $0.20/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Coty Stetson Black cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Coty

Other Coty fragrances we price across providers.

  • Coty

    4 providers

    Aspen

    EDC · Men

    Bottle size for Coty Aspen

    $8.95$0.08/ml

    best of 4 providers at 118 ml

  • Coty

    3 providers

    Musk

    EDC · Men

    Bottle size for Coty Musk

    $14.69$0.37/ml

    $9.95$0.22/ml

    best of 2 providers at 45 ml

  • Coty

    2 providers

    Jovan Musk

    EDC · Men

    Bottle size for Coty Jovan Musk

    $12.99$0.14/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Coty

    1 provider

    Jovan Musk Perfume

    EDC · Women

    Bottle size for Coty Jovan Musk Perfume

    $14.99$0.15/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Christian Audigier

    2 providers

    Ed Hardy

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Audigier Ed Hardy

    $19.59$0.39/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $19.59$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $59.99$0.30/ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    Seduction In Black

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas Seduction In Black

    $19.90$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $75.00$0.38/ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    Eternity Aqua

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Eternity Aqua

    $52.99$1.77/ml

    $82.99$1.66/ml

    $82.95$0.83/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $41.99$0.21/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Perry Ellis

    3 providers

    Reserve

    EDT · Men

    Bottle size for Perry Ellis Reserve

    $21.95$0.22/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $59.99$0.30/ml