Daily Fragrance Scout
Territoire Marshmallow Dreams Perfume - 3.4 oz.

Territoire Marshmallow Dreams Perfume - 3.4 oz.

$39.99$50.00

−20%

You save $10.01$0.40/ml

Size
100 ml($0.40/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Marshmallow Dreams promises pure sweetness, and Territoire Marshmallow Dreams Perfume from YZY Perfumes opens softly instead, freesia, nectarine blossom and crisp apple sparking a light, fruity floral top. Fluffy marshmallows, strawberry, coconut and orange blossom build an unmistakably sweet, playful core. Whipped cream, sugar, vanilla, musk, raspberry and ambroxan close the drydown in maximal gourmand detail, six materials layering into dessert territory. Eleven ingredients across the core and base alone makes this one of the most indulgent structures in the collection. Territoire Marshmallow Dreams Perfume is a fruity floral Eau de Parfum, suited to playful daytime occasions. YZY Perfumes saved the sweetness for after the opening, not before it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet