Daily Fragrance Scout
Territoire Pistachio Dreams Perfume - 3.4 oz.

Territoire Pistachio Dreams Perfume - 3.4 oz.

$39.99$50.00

−20%

You save $10.01$0.40/ml

Size
100 ml($0.40/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Pistachio Dreams promises dessert, and Territoire Pistachio Dreams Perfume from YZY Perfumes opens accordingly, cardamom and pistachio ice cream warm and unmistakably sweet from the very top. Almond whipped cream carries the core solo, creamy and richly nutty. Musk, tonka bean and sandalwood close the drydown warm and softly woody. Pistachio ice cream as a named top note is about as literal as gourmand perfumery gets, and it commits fully to the dessert concept from the first spray. Territoire Pistachio Dreams Perfume is a gourmand woody Eau de Parfum, suited to cooler evenings and cozy occasions. YZY Perfumes leaned into edible language rather than avoiding it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet