Daily Fragrance Scout
Ralph Lauren The Big Pony Collection 2 bottle

Ralph Lauren The Big Pony Collection 2

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Ralph Lauren The Big Pony Collection 2 is $59.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($0.60/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$59.99

100 ml · 1 provider

Average price
$59.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.60/ml

at 100 ml

Biggest discount
−17%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$59.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$59.99
Average now:
$59.99
Trend:
flat

Ralph Lauren The Big Pony Collection 2: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Ralph Lauren The Big Pony Collection 2?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $59.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Ralph Lauren The Big Pony Collection 2 cost?
Ralph Lauren The Big Pony Collection 2 starts at $59.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Ralph Lauren The Big Pony Collection 2?
The best value we track is $0.60/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Ralph Lauren The Big Pony Collection 2 cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Ralph Lauren

Other Ralph Lauren fragrances we price across providers.

  • Ralph Lauren

    4 providers

    Polo Blue

    EDT

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Blue

    $11.99$11.99/ml

    $55.95$1.40/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $95.99$1.28/ml

    $52.49$0.42/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Ralph Lauren

    4 providers

    Polo Sport

    EDT · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Sport

    $21.95$0.29/ml

    best of 4 providers at 75 ml

    $32.89$0.33/ml

    $28.95$0.23/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Safari

    EDT · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Safari

    $39.99$0.53/ml

    $49.69$0.40/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo Red

    EDT

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Red

    $51.09$0.68/ml

    best of 3 providers at 75 ml

    $49.69$0.40/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $83.99$0.42/ml

    best of 3 providers at 200 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Montale

    6 providers

    Intense Cafe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Intense Cafe

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $59.99$0.60/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Mancera

    5 providers

    Sicily

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Sicily

    $135.00$2.25/ml

    $70.95$0.60/ml

    $79.97$0.67/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Al Haramain

    3 providers

    Amber Oud Rouge

    EDP · Men

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Rouge

    $16.79$2.10/ml

    $49.95$0.83/ml

    $70.95$0.60/ml

    best of 3 providers at 118 ml

  • Montale

    3 providers

    Arabians Rose Leather

    EDP

    Bottle size for Montale Arabians Rose Leather

    $59.99$0.60/ml

    best of 3 providers at 100 ml