Daily Fragrance Scout

Compare all prices for The One Essence ESSENCE →

The One Essence by Dolce & Gabbana ESSENCE DE PARFUM SPRAY 2.1 OZ for WOMEN

The One Essence by Dolce & Gabbana ESSENCE DE PARFUM SPRAY 2.1 OZ for WOMEN

$60.19

At typical
Size
60 ml($1.00/ml)
Concentration
Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at FragranceNet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

Terms & restrictions

Imported from the FragranceNet affiliate product feed. FragranceNet's checkout price governs.

At typical

About what this listing has cost across the 27 days we have tracked it.

Price history

2 price checks between Aug 11, 2026 and Sep 17, 2026. This is the history we observed. It may not include every price the merchant offered.

$60.19$58.79AVG $58.79Aug 11, 2026Sep 17, 2026
Aug 11, 2026 $58.79Sep 17, 2026 $60.19rose $1.40 (2.4%)

Range over this window: $58.79 to $60.19. Averaging $58.79, weighted by how long each price stood rather than by how often we checked.

Related deals

  • Paco Rabanne Invictus Victory

    100 ml · EDP · Tester

    $97.29$0.97/ml

    at FragranceNet

  • Taylor Swift Wonderstruck Enchanted Taylor Swift

    15 ml · EDP

    $121.79$8.12/ml

    at FragranceNet

  • Kim Kardashian Glam

    50 ml · EDP

    $21.69$0.43/ml

    at FragranceNet

  • Gucci Rush

    45 ml · EDT

    $43.39$0.96/ml

    at FragranceNet

  • Rochas Moustache

    75 ml · EDT

    $29.39$0.39/ml

    at FragranceNet

  • Perry Ellis 360 Midnight Cherry

    100 ml · EDP

    $32.89$0.33/ml

    at FragranceNet

  • Perry Ellis Sparkling Pomegranate

    236 ml · Mist

    $10.49$0.04/ml

    at FragranceNet

  • Fred Hayman Hollywood

    5 ml · EDT · Mini

    $2.79$0.56/ml

    at FragranceNet