Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Tonka Gold →

Tonka Gold Eau de Parfum - 3.4 oz.

Tonka Gold Eau de Parfum - 3.4 oz.

$20.99$35.00

−40%

You save $14.01$0.21/ml

Size
100 ml($0.21/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Tonka Gold promises richness right in the name, and Atralia opens boozy and warm, cognac, cinnamon and plum combining for a dark, spiced fruit top. Myrrh and iris deepen the core into something resinous and softly powdery. Tonka, vanilla and sandalwood close the drydown deeply sweet and woody. Iris alongside myrrh is an unusual pairing, cool powdery elegance meeting dark, smoky resin in the same stage. Tonka Gold Eau de Parfum is a fruity floral fragrance from Atralia, suited to cooler evenings and cozy occasions. Atralia let the name's promised richness show up gradually rather than all at once.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet