Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Touch →

Touch Perfume - 1.7 oz.

Touch Perfume - 1.7 oz.

$100.99$105.00

−4%Tracked low

You save $4.01$2.02/ml

Size
50 ml($2.02/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
6 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Burberry Touch Eau de Parfum is a soft, elegant fragrance designed for the modern woman who exudes subtle confidence and timeless grace. Delicately feminine yet distinct, this scent captures the essence of intimacy and quiet sophistication. It opens with a refreshing blend of red pepper, cassia, blackberry, cranberry, black currant, rose oil, and orange, offering a juicy and slightly spicy burst of freshness. The heart reveals a floral bouquet of lily, peony, peach, lily-of-the-valley, tuberose, jasmine, and raspberry, adding creamy, romantic depth. Finally, a comforting dry-down of cedar, oakmoss, vanilla, green almond, and tonka bean provides warmth and staying power, leaving a soft trail that lingers beautifully. Perfect for everyday wear or special moments, Burberry Touch Perfume is graceful, inviting, and effortlessly stylish-just like the woman who wears it. Whether you call it Burberry Touch, burberry touch for women, or burberry touch eau de parfum, it remains a classic in any fragrance collection.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet