Daily Fragrance Scout
Uomo Cologne - 3.4 oz.

Uomo Cologne - 3.4 oz.

$74.99$89.00

−16%

You save $14.01$0.75/ml

Size
100 ml($0.75/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The Uomo is a new masculine fragrance presented by the Italian fashion designer Roberto Cavalli. It has exclusive oriental notes with an aromatic tone. It’s especially designed for men who are confident, naturally seductive, and sophisticated. For men who carry a factor of class with them wherever they go. This perfume is for men who are blessed with a sense of elegance and style and effortlessly blends with casualness and sophistication. It is for men who are free of nature. It gives off a charisma that resonates within the minds and hearts of people around him. This fragrance serves to remind us that after all, Cavalli men are wild and free at heart. SCENT Top Notes are Black Violet, Saffron Middle Notes are Honey, Lavender Base Note is Cedar

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet