Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Crystal Noir →

Versace Crystal Noir Perfume - 1.7 oz.

Versace Crystal Noir Perfume - 1.7 oz.

$100.99$105.00

−4%

You save $4.01$2.02/ml

Size
50 ml($2.02/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Rich, sultry and long lasting on warm skin marks Versace Crystal Noir Perfume right from the Eau de Parfum's first moments. Pepper, ginger, and cardamom offer a warm, spiced brightness to the top. Coconut adds an unexpected creamy sweetness to the core, alongside gardenia, orange blossom, and peony for a lush, tropical-tinged florality. Sandalwood, musk, and amber ground the drydown in deep, sensual warmth. Coconut arrives as an unexpected pleasure, softening the spice into something altogether more sensual and giving this Eau de Parfum its particular allure. Versace Crystal Noir Perfume suits romantic daytime wear best, exactly what a floral oriental Eau de Parfum should do. Few fragrances balance ease and character the way Versace Crystal Noir Perfume does.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet