Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Voyage →

Voyage Cologne - 6.7 oz.

Voyage Cologne - 6.7 oz.

$54.99$78.00

−30%

You save $23.01$0.27/ml

Size
200 ml($0.27/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Nautica builds Voyage around leafy greenery rather than the citrus formula most travel-branded colognes default to at the top. Apple and green leaves open with a crisp, slightly bitter freshness that feels more outdoorsy than typical fruity openers. Lotus and mimosa carry the middle, soft and floral, easing that green opening into something gentler. Cedar, oakmoss, musk and amber wrap things up warm and woody, giving Voyage Eau de Toilette a comforting, grounded finish. Aromatic woody is the fitting classification, casual enough for daytime wear across nearly every season. It suits errands, casual outings and everyday office wear about equally well. Spring and fall favor the green, floral middle most, though the woody close keeps it wearable into cooler weather too. That green leaves opening is a distinctive, slightly unconventional touch for a mainstream travel-branded cologne.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet