Daily Fragrance Scout
Voyage Intense Cologne - 3.4 oz.

Voyage Intense Cologne - 3.4 oz.

$20.00$50.00

−60%

You save $30.00$0.20/ml

Size
100 ml($0.20/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Voyage Intense from Armaf was launched in 2015. The spicy combination of its ingredients generates a warm atmosphere around the wearer. Designed for the man who loves to embark on new voyages, Voyage Intense has been crafted to project strength and confidence. The fresh notes of grapefruit and the addition of floral notes of iris and lavender help balance out the heat of the spices. The overall effect is a warm, aromatic perfume with lighter fruit and flower tones. EXCLUSIVE FRAGRANCE available only at FragranceOutlet.com and in every Fragrance Outlet Store SCENT Top Notes are Cardamom, Iris, Sage, Grapefruit Middle Notes are Cinamon, Lavender, Violet Leaf Base Notes are Tonka Bean, Woody Notes

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet