Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Woman →

Woman Perfume - 3.4 oz.

Woman Perfume - 3.4 oz.

$71.99$75.00

−4%

You save $3.01$0.72/ml

Size
100 ml($0.72/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The bold exuberance of the Versace woman is bottled in the Versace Woman Eau de Parfum from the international design house. The intense oriental scent of the padparadscha lotus; the bouquet of jasmine, wild rose, bergamot and frangipani leaves; and the robust fruitness of plum and raspberry make this a perfume that is for the confident woman who is comfortable in her own skin and isn't afraid of attention. SCENT Top notes are Bergamot, jasmine, wild rose, and frangipani leaves. Middle notes are padparadscha lotus, raspberry, plum, and Lebanese blue cedar. Base notes are lebanon blue cedar wood, inoki wood, amber, and musk.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Pure Couture Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$85.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet