Daily Fragrance Scout

Fragrances

3,810 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Prada

    3 providers

    Paradoxe Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Prada Paradoxe Intense

    $27.99$4.00/ml

    $24.49$3.06/ml

    $104.99$2.10/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $179.99$2.00/ml

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    Black Opium

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Black Opium

    $4.50$4.50/ml

    $18.99$3.80/ml

    $28.99$2.90/ml

    $88.19$2.94/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $110.59$2.46/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $84.99$0.94/ml

    best of 3 providers at 90 ml

    $214.99$1.43/ml

  • Gucci

    3 providers

    Guilty Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Gucci Guilty Pour Homme

    $133.95$2.98/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $159.99$1.78/ml

    $225.99$1.13/ml

  • Thierry Mugler

    3 providers

    Angel

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel

    $50.99$3.40/ml

    $55.29$2.21/ml

    best of 2 providers at 25 ml

    $76.99$1.71/ml

    $144.99$2.90/ml

    $62.95$0.63/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Givenchy

    2 providers

    Ange Ou Demon

    EDP · Women

    Bottle size for Givenchy Ange Ou Demon

    $98.99$1.98/ml

    $69.99$0.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Burberry

    2 providers

    Her London Dream

    EDP · Women

    Bottle size for Burberry Her London Dream

    $145.99$3.24/ml

    $175.99$1.76/ml

  • Lancome

    2 providers

    La Vie Est Belle

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome La Vie Est Belle

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $21.99$2.20/ml

    $91.99$3.07/ml

    $127.99$2.56/ml

    $139.99$1.87/ml

    $158.99$1.59/ml

  • Chloe

    2 providers

    Love Story

    EDP · Women

    Bottle size for Chloe Love Story

    $52.49$1.75/ml

    $69.99$1.56/ml

    $145.99$2.92/ml

    $84.69$1.13/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Coach

    2 providers

    Dreams Sunset

    EDP · Women

    Bottle size for Coach Dreams Sunset

    $94.99$1.58/ml

    $114.99$1.28/ml

    $86.09$0.57/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Versace

    2 providers

    Extreme

    EDP

    Bottle size for Versace Extreme

    $78.99$0.79/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $121.99$0.61/ml

  • Jean Paul Gaultier

    2 providers

    La Belle

    EDP

    Bottle size for Jean Paul Gaultier La Belle

    $117.99$2.36/ml

    $145.99$1.46/ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower

    EDP · Women

    Bottle size for Kenzo Flower

    $9.09$1.82/ml

    $39.89$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $44.79$0.90/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $64.39$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Black Opium Over Red

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Black Opium Over Red

    $20.99$2.62/ml

    $135.99$2.72/ml

    $166.99$1.86/ml

  • Insurrection

    2 providers

    Collector Dominant

    EDP

    Bottle size for Insurrection Collector Dominant

    $144.99$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Libre Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Intense

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $26.99$2.70/ml

    $110.99$3.70/ml

    $135.99$2.72/ml

    $179.99$2.00/ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Mon Paris

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Mon Paris

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $127.99$2.84/ml

    $151.99$1.69/ml

  • Prada

    2 providers

    Paradoxe

    EDP · Women

    Bottle size for Prada Paradoxe

    $4.50$4.50/ml

    $18.99$3.80/ml

    $28.99$2.90/ml

    $140.99$2.82/ml

    $109.97$1.22/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Dior

    2 providers

    Sauvage

    EDP · Men

    Bottle size for Dior Sauvage

    $4.99$4.99/ml

    $16.99$3.40/ml

    $29.99$3.00/ml

    $125.99$2.10/ml

    $154.99$1.55/ml

    $221.99$1.11/ml

  • Gucci

    2 providers

    Bamboo

    EDP

    Bottle size for Gucci Bamboo

    $83.99$2.80/ml

    $61.59$1.37/ml

    $121.99$2.44/ml

    $76.99$1.03/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Paco Rabanne

    2 providers

    Olympea

    EDP · Women

    Bottle size for Paco Rabanne Olympea

    $55.29$1.84/ml

    $74.19$1.48/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $75.59$0.94/ml

    best of 2 providers at 80 ml

  • Tom Ford

    2 providers

    Tuscan Leather

    EDP · Unisex

    Bottle size for Tom Ford Tuscan Leather

    $7.99$7.99/ml

    $30.99$6.20/ml

    $49.99$5.00/ml

    $289.99$5.80/ml

  • Giorgio Armani

    2 providers

    Armani Si

    EDP · Women

    Bottle size for Giorgio Armani Armani Si

    $93.79$1.88/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $124.59$1.25/ml

    best of 2 providers at 100 ml