Donna Born In Roma Eau De Parfum
100 ml · EDP · Tester
$133.00$180.00$1.33/ml
at eCosmetics

Long-running online beauty discounter with a broad designer fragrance catalog alongside skincare and apparel.
https://www.ecosmetics.com
We compare this store's prices from its authorized data feed. We never handle its bottles and cannot verify product authenticity ourselves. How discount pricing works
Houses where this store held the lowest price on a bottle at least one other tracked seller also had in stock. Bottles only, and contested bottles only: being the only seller of something is not a win.
Counted over bottles we have seen priced by two or more sellers, so these are small samples on a young catalog.
We cannot vouch for a store we have never bought from, so here is what eCosmetics measures as. eCosmetics sends us 964 listings (449 marked in stock) across 286 fragrances from 111 houses, read from the public product API their storefront publishes, read since Aug 13, 2026 and last on Sep 30, 2026, 22:46 UTC, with prices 10.1% above the market median on the 64 bottles it shares with other stores.
Measured from prices we have recorded since Aug 13, 2026. Everything above describes that window and nothing before it.
Whether the bottle in the box is genuine. We compare prices from eCosmetics's authorized data feed and we have never handled one of their bottles, so we cannot verify authenticity and we do not claim to. Anyone telling you a price-comparison site has authenticated a fragrance is selling you something. What we do and do not check.
We may earn a commission if you buy through our link to eCosmetics (through Commission Junction). It never changes your price, and it never changes their position here: offers are ordered by price, and every figure above is computed the same way for every store whether we earn from them or not.
312 deals · page 1 of 13
100 ml · EDP · Tester
$133.00$180.00$1.33/ml
at eCosmetics
EDP
$79.87$190.00
at eCosmetics
tracked low
100 ml · EDP · Tester
$100.64$235.00$1.01/ml
at eCosmetics
$19.05 cheaper than the next best store
tracked low
200 ml · EDP
$70.03$150.00$0.35/ml
at eCosmetics
tracked low
100 ml · Extrait
$36.40$75.00$0.36/ml
at eCosmetics
tracked low
90 ml · Parfum
$100.64$220.00$1.12/ml
at eCosmetics
tracked low
EDP
$76.46$180.00
at eCosmetics
tracked low
EDP
$69.52$150.00
at eCosmetics
tracked low
200 ml · EDP
$74.67$150.00$0.37/ml
at eCosmetics
tracked low
200 ml · EDP
$74.67$150.00$0.37/ml
at eCosmetics
tracked low
200 ml · EDP
$70.03$150.00$0.35/ml
at eCosmetics
tracked low
EDP
$88.85$180.00
at eCosmetics
tracked low
100 ml · EDT
$33.91$84.00$0.34/ml
at eCosmetics
tracked low
100 ml · EDP
$33.91$84.00$0.34/ml
at eCosmetics
tracked low
90 ml · Extrait
$80.62$160.00$0.90/ml
at eCosmetics
tracked low
100 ml · EDP · Tester
$75.00$153.00$0.75/ml
at eCosmetics
tracked low
Parfum
$47.96$150.00
at eCosmetics
tracked low
125 ml · EDP
$68.00$142.00$0.54/ml
at eCosmetics
tracked low
10 ml · Parfum
$34.19$80.00$3.42/ml
at eCosmetics
tracked low
EDP
$96.56$190.00
at eCosmetics
tracked low
50 ml · EDT
$92.56$117.00$1.85/ml
at eCosmetics
100 ml · EDP
$41.00$78.50$0.41/ml
at eCosmetics
tracked low
EDP
$101.09$190.00
at eCosmetics
tracked low
75 ml · EDP
$74.16$140.00$0.99/ml
at eCosmetics
tracked low