Daily Fragrance Scout

Bon Vivant fragrance prices

As of Oct 1, 2026: Bon Vivant full bottles start at $110.00, with a median $1.35/ml across 11 bottle sizes we price, compared across 2 retailers. 11 fragrances, 16 live offers in total.

Best value per ml right now: Bon Vivant Luxe Pour Homme at $1.10/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Bon Vivant Luxe Pour Homme, carried by 2 providers.

Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Bon Vivant perfume cost?
Bon Vivant full bottles start at $110.00 across the 2 retailers we track (as of Oct 1, 2026). The median price is $1.35/ml over 11 bottle sizes, 2.1× the catalog-wide median of $0.64/ml: a high-priced house by the numbers. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Bon Vivant cheapest?
Perfumania holds the lowest live price on 7 of the 11 Bon Vivant bottles we track (64%) (as of Oct 1, 2026). Even so, the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Bon Vivant bottle right now?
Bon Vivant Luxe Pour Homme at $1.10/ml for the 100 ml (as of Oct 1, 2026), the lowest price per millilitre of any Bon Vivant full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Bon Vivant compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Bon Vivant

    2 providers

    Luxe Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Bon Vivant Luxe Pour Homme

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    2 providers

    Absolu Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Bon Vivant Absolu Pour Homme

    $114.99$1.15/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    2 providers

    Premium Collection Sea Mist

    EDP

    Bottle size for Bon Vivant Premium Collection Sea Mist

    $145.00$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    2 providers

    Premium Collection Night Rush

    EDP

    Bottle size for Bon Vivant Premium Collection Night Rush

    $145.00$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    1 provider

    Absolu Pour Femme Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Bon Vivant Absolu Pour Femme Perfume

    $114.99$1.15/ml

Every Bon Vivant fragrance we price

Every Bon Vivant fragrance we price

Live Bon Vivant offers