Daily Fragrance Scout
Bon Vivant Premium Collection Pure Aura bottle

Bon Vivant Premium Collection Pure Aura

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Bon Vivant Premium Collection Pure Aura is $135.00 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.35/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$135.00

100 ml · 1 provider

Average price
$135.00

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.35/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$135.00
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$135.00
Average now:
$135.00
Trend:
flat

Bon Vivant Premium Collection Pure Aura: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Bon Vivant Premium Collection Pure Aura?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $135.00 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Bon Vivant Premium Collection Pure Aura cost?
Bon Vivant Premium Collection Pure Aura starts at $135.00 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Bon Vivant Premium Collection Pure Aura?
The best value we track is $1.35/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Bon Vivant Premium Collection Pure Aura cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Bon Vivant

Other Bon Vivant fragrances we price across providers.

  • Bon Vivant

    2 providers

    Premium Collection Night Rush

    EDP

    Bottle size for Bon Vivant Premium Collection Night Rush

    $145.00$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    2 providers

    Absolu Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Bon Vivant Absolu Pour Homme

    $114.99$1.15/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    2 providers

    Luxe Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Bon Vivant Luxe Pour Homme

    $110.00$1.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bon Vivant

    2 providers

    Premium Collection Sea Mist

    EDP

    Bottle size for Bon Vivant Premium Collection Sea Mist

    $145.00$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Goldfield & Banks

    3 providers

    Pacific Rock Moss

    EDP · Unisex

    Bottle size for Goldfield & Banks Pacific Rock Moss

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $15.00$1.88/ml

    $39.99$4.00/ml

    $85.00$1.70/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $135.00$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • BDK

    3 providers

    Pas Ce Soir

    EDP

    Bottle size for BDK Pas Ce Soir

    $4.99$4.99/ml

    $19.59$2.45/ml

    $153.29$3.07/ml

    $134.99$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Bob Marley

    2 providers

    Mellow Mood

    EDP

    Bottle size for Bob Marley Mellow Mood

    $134.95$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Valentino

    2 providers

    Donna Born In Roma Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Valentino Donna Born In Roma Intense

    $110.99$3.70/ml

    $145.99$2.92/ml

    $134.98$1.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml