Daily Fragrance Scout

Dumont fragrance prices

As of Oct 1, 2026: Dumont full bottles start at $19.59, with a median $0.34/ml across 16 bottle sizes we price, compared across 6 retailers. 16 fragrances, 21 live offers in total. The deepest markdown against list price is 64%.

Best value per ml right now: Dumont Nitro Black at $0.31/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Dumont Nitro Black, carried by 2 providers.

Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Dumont perfume cost?
Dumont full bottles start at $19.59 across the 6 retailers we track (as of Oct 1, 2026). The median price is $0.34/ml over 16 bottle sizes, 0.5× the catalog-wide median of $0.64/ml: one of the cheaper houses we price. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Dumont cheapest?
FragranceShop holds the lowest live price on 6 of the 16 Dumont bottles we track (38%) (as of Oct 1, 2026). The other 62% are split across the other stores, so the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Dumont bottle right now?
Dumont Nitro Black at $0.31/ml for the 100 ml (as of Oct 1, 2026), the lowest price per millilitre of any Dumont full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Dumont compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Dumont

    2 providers

    Nitro Red

    EDP

    Bottle size for Dumont Nitro Red

    $37.95$0.38/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dumont

    2 providers

    Nitro Black

    EDP

    Bottle size for Dumont Nitro Black

    $30.95$0.31/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dumont

    2 providers

    Nitro Elixir Paris

    Extrait · Men

    Bottle size for Dumont Nitro Elixir Paris

    $47.99$0.48/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Dumont

    2 providers

    Borouj Modernity Perfume

    EDP · Unisex

    Bottle size for Dumont Borouj Modernity Perfume

    $38.95$0.46/ml

    best of 2 providers at 85 ml

  • Dumont

    1 provider

    Inspiritu Fantasia

    EDP · Women

    Bottle size for Dumont Inspiritu Fantasia

    $26.99$0.27/ml

  • Dumont

    1 provider

    Murjan Kalemat Paris

    EDP · Unisex

    Bottle size for Dumont Murjan Kalemat Paris

    $25.19$0.25/ml

Every Dumont fragrance we price

Every Dumont fragrance we price

Live Dumont offers