Daily Fragrance Scout

Maison Alhambra fragrance prices

As of Sep 30, 2026: Maison Alhambra full bottles start at $13.29, with a median $0.22/ml across 166 bottle sizes we price, compared across 7 retailers. 162 fragrances, 225 live offers in total. The deepest markdown against list price is 69%.

Best value per ml right now: Maison Alhambra Moondrift Blue Intense at $0.33/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Maison Alhambra Opulence Leather, carried by 4 providers.

Figures as of Sep 30, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Maison Alhambra perfume cost?
Maison Alhambra full bottles start at $13.29 across the 7 retailers we track (as of Sep 30, 2026). The median price is $0.22/ml over 166 bottle sizes, 0.3× the catalog-wide median of $0.65/ml: one of the cheaper houses we price. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Maison Alhambra cheapest?
FragranceNet holds the lowest live price on 103 of the 166 Maison Alhambra bottles we track (62%) (as of Sep 30, 2026). Even so, the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
Is Maison Alhambra a niche or designer house?
Every Maison Alhambra fragrance we price is listed under Middle Eastern & Arabian. That is a catalog classification by house and distribution, not a judgement of quality.
What is the best value Maison Alhambra bottle right now?
Maison Alhambra Moondrift Blue Intense at $0.33/ml for the 100 ml (as of Sep 30, 2026), the lowest price per millilitre of any Maison Alhambra full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Maison Alhambra compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Maison Alhambra

    4 providers

    Opulence Leather

    EDP

    Bottle size for Maison Alhambra Opulence Leather

    $13.99$0.14/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Maison Alhambra

    3 providers

    Jean Lowe Vibe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Maison Alhambra Jean Lowe Vibe

    $29.99$0.30/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Maison Alhambra

    3 providers

    Sceptre Oceana

    EDP

    Bottle size for Maison Alhambra Sceptre Oceana

    $23.95$0.24/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Maison Alhambra

    3 providers

    Minerale Gold

    EDP · Unisex

    Bottle size for Maison Alhambra Minerale Gold

    $23.79$0.24/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Maison Alhambra

    3 providers

    Delilah Blanc

    EDP · Women

    Bottle size for Maison Alhambra Delilah Blanc

    $23.99$0.24/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Maison Alhambra

    3 providers

    Sceptre Desert

    EDP · Unisex

    Bottle size for Maison Alhambra Sceptre Desert

    $26.59$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Maison Alhambra

    2 providers

    Jean Lowe Fraiche

    EDP

    Bottle size for Maison Alhambra Jean Lowe Fraiche

    $17.95$0.18/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Every Maison Alhambra fragrance we price

Every Maison Alhambra fragrance we price

A9

B4

C2

D11

E8

F3

G10

H1

I7

J15

K6

L21

M5

N4

O2

P8

Q1

R2

S20

T6

U1

V8

W1

Y7

Live Maison Alhambra offers