Daily Fragrance Scout

Trussardi fragrance prices

As of Oct 1, 2026: Trussardi full bottles start at $26.95, with a median $0.64/ml across 13 bottle sizes we price, compared across 3 retailers. 9 fragrances, 20 live offers in total. The deepest markdown against list price is 49%.

Best value per ml right now: Trussardi at $0.43/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Trussardi Uomo, carried by 2 providers.

Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Trussardi perfume cost?
Trussardi full bottles start at $26.95 across the 3 retailers we track (as of Oct 1, 2026). The median price is $0.64/ml over 13 bottle sizes, 1× the catalog-wide median of $0.63/ml. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Trussardi cheapest?
FragranceNet holds the lowest live price on 7 of the 13 Trussardi bottles we track (54%) (as of Oct 1, 2026). The other 46% are split across the other stores, so the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Trussardi bottle right now?
Trussardi at $0.43/ml for the 100 ml (as of Oct 1, 2026), the lowest price per millilitre of any Trussardi full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Trussardi compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Trussardi

    2 providers

    Uomo

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi Uomo

    $26.95$0.90/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $71.25$0.71/ml

  • Trussardi

    2 providers

    Donna

    EDP · Women

    Bottle size for Trussardi Donna

    $28.99$0.97/ml

    $46.19$0.92/ml

    $51.79$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Trussardi

    2 providers

    Black Extreme

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi Black Extreme

    $48.99$0.49/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Trussardi

    1 provider

    Riflesso Blue Vibe

    EDT

    Bottle size for Trussardi Riflesso Blue Vibe

    $50.99$0.51/ml

  • Trussardi

    1 provider

    Riflesso

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi Riflesso

    $45.95$0.46/ml

  • Trussardi

    1 provider

    A Way For Him

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi A Way For Him

    $55.99$1.12/ml

  • Trussardi

    1 provider

    Delicate Rose

    EDT · Women

    Bottle size for Trussardi Delicate Rose

    $49.69$0.50/ml

  • Trussardi

    1 provider

    Trussardi

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi Trussardi

    $34.29$0.69/ml

    $42.69$0.43/ml

Every Trussardi fragrance we price

Every Trussardi fragrance we price

Live Trussardi offers