Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Black →

Black Cologne - 1.7 oz.

Black Cologne - 1.7 oz.

$44.99$65.00

−31%

You save $20.01$0.90/ml

Size
50 ml($0.90/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Kenneth Cole Black Cologne for men, launched in 2003, is a sophisticated Woody Aromatic fragrance that balances freshness and warmth. Created by renowned perfumers Harry Fremont and Sabine De Tscharner, Kenneth Cole Black for Men opens with an invigorating blend of crisp mandarin orange, refreshing water mint, spicy ginger, and aromatic basil. The fragrance's heart unfolds into an intriguing combination of delicate lotus, mystical incense, masculine cedar, warm nutmeg, and rich exotic woods. At the same time, the base notes create a lasting impression with sensual musk, unique violet leaf, luxurious suede, and smooth amber. This versatile scent perfectly balances casual and formal wear, making it an excellent choice for day and evening use.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet